Návrat návštěvníků byl po vynucené přestávce postupný. „Rozdělila bych to na dvě období. Otevřeli jsme v květnu online prodejem a za květen a červen nás letos navštívilo třiatřicet tisíc lidí, za stejné období loni to bylo čtyřiačtyřicet tisíc. Před tím jsme byli třiašedesát dnů zavření, takže ke konci června je stav 73 771 loni oproti 40 171 letos,“ informovala ředitelka zoo Dagmar Nepeřená.

To druhé období je prázdninové, které je pro každou zoo klíčové. „Tam to vypadá zatím dost dobře i přes častější deště, které v době "pokoronavirové" ovlivňují návštěvnost. Loňská červencová čísla tak zvládneme i letos,“ potvrdila ředitelka.

Do zooparku se vypravují celé rodiny „Je to tam nádherné, nejlepší zoo. Ani se nám nechtělo jít domů,“ hodnotila svoji červencovou návštěvu Monika Holubová.

Přesto je zoo stále ve skluzu přes třicet tisíc návštěvníků. „Budeme rádi, pokud to tak vydrží do konce roku. Propad v tržbách je nyní zhruba dva miliony korun,“ prozradila Nepeřená.

Zatímco loni dvaadvacátého července tak prošlo branami zoo od začátku roku už 106 018, letos to je za stejné období pouze 74 270. Taková čísla je obtížné dohánět i s ohledem na to, že loňský zájem o zoopark patřil mezi lidmi k rekordnímu.

Hodnocení bude podle ní hodnověrnější po konci srpna, protože ta zásadní čísla budou daná. „Obecně náš zřizovatel počítá, že si poradíme s provozními náklady sami nehledě na koronavir, a navíc očekává, že i plánovaná letošní výstavba výběhu pro psi dingo bude plně hrazena z našich prostředků. Pokud se tak podaří, bude to zřejmě na dlouhou dobu poslední výstavba, kterou budeme hradit z prostředků zoo bez příspěvku zřizovatele či jiných,“ dodala.