Za jeho zásluhy pro město se mu teď dostalo pocty od bučovických zastupitelů. Ti mu na svém posledním zasedání udělili čestné občanství. „Město by mělo jmenovat čestné občany, aby naši obyvatelé věděli, že nežijeme ve vakuu. Bohuslav Maleček byl člověk, který se stal pro současníky příkladem díky svému postoji, který ho stál život," uvedl bučovický starosta Radovan Válek.

Osobnost Bohuslava Malečka však vedení radnice nevybralo náhodně. Letos totiž bučovická posádka, jejímž prvním velitelem byl právě Maleček, slaví dvě významná výročí. „Jedním je pětasedmdesát let od založení armády v Bučovicích, pro niž Maleček udělal spoustu práce. Tím druhým je pak pětileté výročí vzniku 74. lehkého motorizovaného praporu," přiblížil Válek.

Právě tento prapor také nese plukovníkovo jméno. Čestný název Plukovníka Bohuslava Malečka propůjčil bučovické posádce prezident Miloš Zeman letos v květnu. Výročí významná nejen pro bučovické vojáky si město připomene poslední zářijový pátek v areálu místního zámku. Akce začne v deset hodin dopoledne a diváci se můžou těšit na ukázky bojové techniky.