Traktor však Málkovičtí nevyužijí jenom k čištění silnice. „Bude víceúčelový a dá se k němu připojit mnoho dalších zařízení, například vlečka, mulčovač, fréza, drtič větví a podobně. Na to sice peníze z dotace nebudou, určitě ale některé příslušenství pořídíme z obecního rozpočtu. Traktor chceme využít také při péči o trávník na fotbalovém hřišti a o plochy kolem rybníků," řekl starosta.

U fotbalového hřiště plánují Málkovice zastřešit terasu vedle kabin. „Tady zatím vůbec nevíme, jak budeme úspěšní. Lidé chodí na hřiště kromě fotbalu i na různé oslavy a tak chceme zastřešit terasu, aby se dala využívat i v dešti. Navíc se tím zvýší komfort pro fotbalisty. Náklady odhadujeme na tři sta tisíc korun, z nichž jsme na dvě stě deset tisíc korun požádali o dotaci," uvedl Bouda.

U dalších dvou žádosti naopak obec už teď ví, že letos neuspěla. „Požádali jsme ještě o dotaci na opravu sociálního zařízení v základní škole a na druhou etapu rekonstrukce víceúčelové budovy. V těchto programech se ale sešlo mnoho žádostí, takže jsme se nevešli mezi úspěšné projekty," dodal Bouda.