Zastupitelé totiž po hodinové diskuzi neodhlasovali, že Vyškov v případě získání dotace na stavbu hřiště doplatí ze svého rozpočtu šest milionů korun. Vadila jim totiž představa, že nový povrch vznikne na hřišti s přírodní trávou za tři a půl milionu korun.

Brtníček přitom tuto možnost připouštěl až jako poslední. „Stavíte nás do pozice ničitelů, ale my nechceme bořit, ale naopak tvořit,“ vyčítal zastupitelům. Zdůraznil, že klub nejdřív hledal všechny možnosti, jak situaci vyřešit jinak. „Aby u nás mohlo vyrůst Tréninkové centrum mládeže, dala fotbalová asociace podmínku, že musíme mít hřiště s umělým povrchem a umělým osvětlením. hledáme jiné možnosti, jak tuto podmínku splnit, než je rekonstrukce přírodního hřiště,“ řekl Brtníček.

Přesto zastupitelé tuto akci nepodpořili. Klub tak přišel o možnost zažádat si na ministerstvu o dotaci. Ta měla být v první fázi až deset, v druhé fázi až pět milionů korun. Celkem tak klub mohl získat až patnáct milionů korun na stavbu hřiště.

Přesto ještě situace možná není definitivní. Za Brtníčka se totiž po skončení hlasování postavili ti, kteří hlasovali pro. „Po úmorné čtyřleté práci se vyškovským fotbalistům podařilo získat licenci pro Tréninkové centrum mládeže, a my jsme tu po hodinové debatě nedali šanci v tom pokračovat. Chtěl bych proto apelovat na starostu, aby svolal mimořádné zastupitelstvo,“ uvedl například místostarosta Karel Jurka.

Odevzdané žádosti

Mimořádné zastupitelstvo je nutné proto, aby zastupitelé stihli o věci rozhodnout do posledního září. V ten den totiž musejí být odevzdané žádosti o dotace na ministerstvu.

Podporu fotbalistům vyjádřil i zastupitel Luboš Kadlec. „Také se přikláním k tomu, aby se celá situace znovu zvážila a ta šance získat dotaci a tréninkové centrum se fotbalistům ještě nebrala,“ podotkl Kadlec.

Zda starosta nakonec mimořádné zastupitelstvo svolá, bude zřejmě záležet i na zjištěních odboru územního plánování a rozvoje. Úředníci totiž mají ve spolupráci s fotbalovým klubem vytipovat jiná místa, kde by případně nové hřiště s umělým povrchem mohlo vzniknout.

Přesto s tím mnoho zastupitelů nesouhlasí. „Nejsem proti tomu, aby vyškovští fotbalisté disponovali hřištěm s umělým povrchem, ale příčí se mi to v takové podobě. Postavit hřiště za nemalé peníze a pak ho přestavět za další miliony, to je typická ukázka hospodaření v tomhle státě,“ povzdechl si například opoziční zastupitel z Volby pro město Radek Mikulka.

Ten předpokládá, že ani mimořádné zasedání jeho názor nezmění. „Zřejmě se bude svolávat tak dlouho, až se ta možnost odhlasuje, stejně jako to bylo s rozběhovou rovinkou. Já však pro to ruku nezvednu,“ řekl Mikulka.