„Moje prognóza, že letos bude pětadvacet domů pod střechou a dalších pět rozestavěných, se splnila. Třetina je tak zajištěná. Jeden je dokonce těsně před dokončením. Naše nové sousedy přivítáme šampaňským,“ řekl starosta Miloš Nevřala.

Kvůli nové čtvrti už teď zastupitelé vymýšlejí názvy ulic. „Máme oficiálně jenom dvě místní části, a to Pustiměř a Pustiměřské Prusy. Domy mají čísla popisná. Nová lokalita ale bude muset mít i ulice a orientační čísla. Určitě nebudeme vybírat názvy po slavných lidech, ale budeme se držet místních zvyklostí,“ dodal starosta.

Rodinné domy si v Pustiměři z jedné třetiny staví mladé rodiny pocházející z obce, zbytek jsou lidé z okresního města a blízkého okolí. „Do Vyškova je to totiž jenom pět až osm kilometrů. Řekl bych, že z nové čtvrti v Pustiměři budou mít obyvatelé lepší dojíždění jak například z Opatovic, které jsou dokonce součástí Vyškova. Pro lidi pracující ve Vyškově je to velmi výhodná lokalita,“ je přesvědčený Nevřala.

Protože se do Pustiměře stěhují zejména mladší ročníky, obec počítá s nárůstem malých dětí. Rozšířila proto dopředu kapacitu mateřské školy.
„Od nového školního roku máme nové oddělení školky, které jsme vytvořili z části školy. Bereme ho jako rezervu pro mladé rodiny. Lepší je připravit se dopředu,“ dodal starosta.