„Lidi z Vyškova se jezdí dívat do Brna, kde vypadají trhy pěkně a mají svou atmosféru. Ve Vyškově vidíme jen snůšku poplátovaných stánků z pytlů s nevkusnými hračkami,“ vyjádřil se třeba vyškovský zastupitel Josef Kachlík (Volba pro město).

Přitom ve Vyškově s podobou vánočních trhů bojují podobně jako Brno před několika lety. „Předvánoční trhy ve Vyškově určitě chceme. Jsou tradicí a navíc u Vyškovanů velmi oblíbenou. O jejich podobě se na radnici už nějakou dobu diskutuje. Postupně spějeme k názoru, že bychom jim chtěli dát jiný ráz, vánočnější atmosféru, víc tradičního zboží, případně jejich průběh doplnit kulturním programem, uvítali bychom také vizuálně jednotnější styl,“ prohlásila mluvčí vyškovské radnice Dana Bednářová.

Na nový kabát pro vánoční trhy však Vyškov potřebuje podle jejích slov získat peníze. „Například před rokem jsme chtěli pořizovat jednotné dřevěné stánky. V rozpočtu jsme si vyhradili zhruba šest set tisíc korun na jejich nákup, nakonec se z nabídek dodavatelů ukázalo, že by bylo potřeba peněz mnohem víc. Myšlenka však trvá, řešíme různé varianty, kam podobu vánočních trhů posunout,“ doplnila mluvčí.