O program se postará mimo jiné Oldřich Hróza s diskotékou pro děti, divadlo Haná dorazí s vánočním představením za účasti nejmladších členů souboru. „S vánoční tematikou vystoupí i pěvecký sbor Antonína Tučapského,“ zmínila ředitelka Městského kulturního střediska Vyškov Viera Maňásková.

Zdroj: Youtube

Dominantou Masarykova náměstí bude jako vánoční strom tentokrát douglaska tisolistá. Uplynulé dva roky to přitom byl smrk ztepilý. Převoz dřeviny je naplánovaný na jednadvacátého listopadu z Nové ulice.

Zároveň připravují ve Vyškově pracovníci Městského kulturního střediska program pro letošní vánoční trhy. Tento rok tam náměstí ovládnou od neděle sedmnáctého prosince do pátku dvaadvacátého prosince. Zájemci na trzích stejně jako každý rok najdou pestrou nabídku zboží.

Po komplexní rekonstrukci lůžkové části Centra léčebné rehabilitace se nové podoby dočkala i jeho ambulantní část.
Rehabilitaci ve vyškovské nemocnici zrekonstruovali. Je větší a modernější

„Pro prodejce máme k dispozici patnáct uzamykatelných stánků a deset míst pro pojízdné prodejny, respektive foodtrucky,“ doplnila vedoucí Turistického informačního centra Michaela Štěrbová.

Součástí doprovodného programu bude sedmnáctého prosince vystoupení cimbálové muziky Pajtáš, devatenáctého Kateřina Marie Tichá , dvaadvacátého koncert kapely No Limit nebo dvacátého prvního uskupení Queenie.

Zdroj: Youtube

„O zbývající program se již tradičně postarají mateřské školy, základní školy, základní umělecké školy, Klebetníček, Muzikanti na tripu a jiní, podrobnosti spolupráce ještě dojednáváme,“ doplnila ředitelka Maňásková.

U vánočního stromu obdivují lidé každoročně dřevěný betlém uměleckého sochaře a řezbáře Tomiše Zedníka. Ten ho přitom s podporou města během let postupně rozšiřuje o další figury a objekty. Ani letošek nebude výjimkou.

Povoz se dvěma koňmi a vozkou rozšíří dřevěný betlém, který letos Vyškované znovu najdou na Masarykově náměstí.
Povoz s kočím i koně. Tomiš Zedník dál rozšiřuje dřevěný betlém pro Vyškov

Loni betlém doplnila čtveřice muzikantů a chlév. „Domluvené je rozšiřování až do roku 2026. Letos přibude povoz se dvěma koňmi a vozkou. Zastřeší se pokladničky,“ shrnul novinky Zedník.

Už v říjnu pak začalo zdobení centra města. Počítá se s vyzdobenými korunami stromů na náměstí i v přilehlých ulicích. Na nárožních věžičkách nad ochozem radniční věže budou po vzoru adventního věnce čtyři světelné prvky, které pomohou s odpočítáváním dnů do Štědrého dne.

V BUČOVICÍCH CHYSTAJÍ PROGRAM NA CELÝ ADVENT

Centrum Bučovic zase ovládne vánoční trh v sobotu šestnáctého prosince a zpestří ho celodenní kulturní program. „Vánoční strom budeme rozsvěcovat první adventní neděli třetího prosince a samozřejmě připravujeme program na celý advent. Pátého prosince bude Mikulášská nadílka v režii Společnosti Katolického domu,“ sdělila mluvčí Bučovic Martina Hašková.

Osmého prosince je v Bučovicích na programu adventní koncert klasické hudby na zámku, dvanáctého v kině Brigáda pak koncert Daniela Hůlky. Na stejném místě si diváci šestnáctého prosince užijí i vánoční koncert dechové hudby. Stejně jako už každoročně se město chce zapojit do akce Česko zpívá koledy, která letos připadá na třináctého prosince.

Zdroj: Youtube

Sedmnáctého prosince pobaví diváky v kině Brigáda také vánoční koncert uskupení Karel Gott Revival v čele s Josefem Boudou. Zapojí se také hudebník Davide Mattioli. Vystoupí dále pěvecký sbor Základní školy Bučovice 710 i Jan a Petr Koudelkovi. Akce začíná od sedmnácti hodin s cenou vstupenek za tři sta padesát korun.

Předprodej aktuálně pokračuje v Bistru u Draka poblíž bučovického autobusového nádraží nebo online na čísle 605 523 948, vstupenky jsou nevratné. 

Zdroj: Youtube

Ve Slavkově již tradičně pořádají největší adventní jarmark spojený s historickým programem připomínající události bitvy u Slavkova. „Letos se uskuteční druhého prosince a už nyní je plně obsazen přibližně třemi sty prodejci. Rozsvěcování stromu se uskuteční hned druhý den. Protože se jedná o poměrně krátkou akci, máme zde zajištěno pouze občerstvení,“ sdělila mluvčí slavkovské radnice Veronika Slámová.

Jiné vánoční trhy ve Slavkově v plánu nejsou. „Vánoční atmosféru mohou návštěvníci zažít na slavkovském zámku do desátého prosince s výstavou vánočních stromečků od dětí ze slavkovských škol,“ dodala Slámová.

Vánoční poutákZdroj: Redakce

MOŽNÁ TAKÉ VÁS ZAUJME: Na zámek do Slavkova přijel prezident Masaryk. Kvůli oslavám výročí

Zdroj: Deník/Stanislav Mrázek