„Režisérovi se sice slavkovský zámek hodně líbil, ale zajišťovat cestu a bydlení by vyšlo hodně draho. Ačkoliv to bude těžké, budeme se snažit najít nějaký jiný zámek, a to v Čechách. Poslední slovo však bude na režii," potvrdil Mottl, který je zároveň jednatelem společnosti Czech Anglo Productions zprostředkovávající natáčení první řady dalšího ztvárnění Dumasových Tří mušketýrů v České republice.

Vedení slavkovského zámku vidí v možnosti natáčení v tamních interiérech příležitost k ještě většímu zviditelnění památky. „Také proto by mi bylo velmi líto, kdyby se pro nás nerozhodli. Ale chápu, že je k tomu mohou vést ekonomické důvody. Žádné oficiální vyjádření jsme ovšem ještě nedostali," uvedl ředitel slavkovského zámku Aleš Šilhánek.

Pokud by se nakonec štáb rozhodl pro natáčení v interiérech památky, nešlo by o první film z britské produkce, jehož děj se odehrává ve Slavkově u Brna. Před lety tam vznikal Červený bedrník. „Bylo to někdy ke konci devadesátých let. Pro Slavkovany to tehdy byla událost, někteří si zahráli v komparzu. Od té doby o náš zámek nikdo neprojevil nějaký větší zájem," uvedl slavkovský starosta Ivan Charvát.