Sportovci z Vyškova se brzy dočkají lepšího zázemí v tribuně na stadionu za parkem Smetanovy sady. Řemeslníci se už pustili do oprav.

Přestože radnice nevěděla, kde vzít na rekonstrukci peníze, nakonec je sehnala. Ale jen na část přestavby. Další potřebné miliony podle vedení města stále chybí.

Někteří zastupitelé si ale myslí, že chybějící peníze je možné získat. „Jsem připravený navrhnout při jednání o rozpočtovém výhledu na příštích několik let zařazení tribuny mezi investiční akce. Máme tu rezervní bytový fond. Město by se také mělo zajímat o evropské peníze,“ uvedl vyškovský zastupitel Jiří Hajzler.

Tomu se totiž nelíbí, že by město mělo nechat opravit jen část stavby a zbývající by stále nahlodával zub času. Chce, aby v prostorách tribuny vznikla ubytovna a restaurace.

„Sportovci by měli získat na stadionu kvalitní servis. Vybudováním zařízení by si na sebe stadion také dokázal vydělat,“ řekl zastupitel.

Jenomže zastupitelé zatím nerozhodli, jak využít další části tribuny. Proto prý zatím neshánějí peníze.

„Nejdříve se musíme poradit, k čemu by měly sloužit. Otázkou také je, kde budou kanceláře správy majetku. Pak teprve můžeme uvažovat o hledání dalších peněz. Zatím to ale není na pořadu dne,“ uvedl starosta Jiří Hájek.

Podle něj ale záleží na zastupitelích, jestli budou opravy pokračovat nebo ne. „Možná někdo ze zastupitelů v rámci projednávání rozpočtového výhledu na léta 2008 až 2012 navrhne začlenění dokončení oprav tribuny,“ řekl starosta.

První část oprav, do které se řemeslníci před časem pustili, spolkne dvaatřicet milionů korun. Přibližně sedm dá stát, zbytek doplatí město. Největší změnou bude úprava přízemní části tribuny, kde byla dříve posilovna. Vznikne tam zázemí pro atlety, fotbalisty a také amatérské sportovce.

„Získáme tak kvalitní prostory, které jsou dnes pro pořádání soutěží nutností. Například při konání fotbalových utkání je potřeba, aby měli hosté prostory, které mohou v průběhu zápasu využít,“ naznačil vyškovský místostarosta Luboš Kadlec.

Součástí této etapy byla také oprava střechy. „Ta už je hotová. Dělníci teď dokončují ostatní práce,“ řekl Kadlec.

Podle něj mělo být všechno hotové v červenci. Ale řemeslníci prý termín nejspíš nestihnou. „Ukázalo se, že kvalita tribuny je horší, než jsme si mysleli. Vznikla v rámci akce Z a je vidět, že ne všechno se dříve dělalo kvalitně,“ řekl místostarosta. Očekává proto, že dělníci opustí stadion až v srpnu.