Podpora Domácí hospicové péče, přímá pomoc potřebným, renovace oken na Odlehčovací službě nebo koupě auta. Na tyto záměry poputuje na Vyškovsku výtěžek sbírky.

Zdroj: Youtube

Kromě možnosti přispět do kasiček, které nosí koledníci dům od domu, mají dárci příležitost přispět do kasičky v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Vyškově, převodem na účet  66008822/0800, variabilní symbol 777970106, prostřednictvím on-line kasičky nebo dárcovskou SMS.

Kompletní informace o možnostech, jak a kam lidé na Vyškovsku mohou přispět, jsou k nalezení na webu charity. Loni přispěli lidé na Vyškovsku částkou devět set tisíc korun.

„Koledníků máme v tomto roce čtyři sta padesát. Koleduje se ve Vyškově, včetně místních částí Dědice, Hamiltony, Rychtářov, Lhota, a v dalších dvaceti obcích,“ sdělila za Charitu Vyškov Barbora Němčáková.

V části regionu přitom koledování organizuje Oblastní charita Hodonín. Týká se to Slavkova u Brna, Bučovic, Rousínova a přibližně šedesáti dalších obcí na Vyškovsku.

OBRAZEM: Vyškovsko se rozzářilo. Nebe zbarvil ohňostroj, podívejte se
OBRAZEM: Vyškovsko se rozzářilo. Nebe zbarvil ohňostroj, podívejte se

„Chodí po nich kolem tři sta padesáti skupinek. V každé z nich je jeden dospělý a zpravidla tři děti,“ přiblížila koordinátor dobrovolníků Jana Šupálková.

Sbírka má za sebou dvacáté narozeniny. Tři králové vyrazili do ulic poprvé v roce 2000 v olomoucké arcidiecézi a obnovili tak starodávnou lidovou tradici.

Zdroj: Youtube

Tříkrálová sbírka je mimo jiné svátkem solidarity.  Zprostředkovává mezigenerační setkávání a soudržnost. Pro koledníky i dárce představuje unikátní příležitost k tomu začít nový rok dobrým skutkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Silvestr a rychlá kola v akci. Sraz motoristů v Bučovicích přilákal nadšence

Zdroj: Deník/Magdaléna Blažková