Tým se připravuje pod vedením trenérky Lucie Trávníčkové, na přípravě se podílejí i její sestry Veronika a Tereza. „Bylo to druhé mistrovství Evropy, kterého jsme se pod mezinárodní světovou federací MWF zúčastnili. Z mistrovství České republiky nám sem postoupilo celkem osm choreografií a úplně poprvé také velká formace pom junior s tématem Zaříkávač hadů, ve které cvičí dohromady celkem dvacet našich děvčat,“ popsala trenérka s tím, že skončily jako vicemistryně.

Velké formace jsou vrcholovou disciplínou v mažoretkovém sportu. „Současně to byla v pořadí druhá taková formace, kterou náš klub za celou dobu svého působení měl,“ vysvětlila Trávníčková.

Mažoretky z týmu FALCO Vyškov uspěly, podívejte se na video:

| Video: Youtube

Juniorskou kategorii přitom vyškovské mažoretky zcela ovládly. „Ve všech třech jejích disciplínách jsme dosáhli na titul nejvyšší a třikrát tak pro nás během vyhlášení hrála česká hymna,“ doplnila trenérka.

Z celkových osmi choreografií tak účastnice přivezly sedm medailových umístění. Další velká výzva čeká vyškovské mažoretky v září, kdy budou všechna sóla, dua a miniformace bojovat ještě na vrcholové soutěži letošní sezóny - mistrovství světa v chorvatském Zadaru.

„Našich holkám moc děkuji za jejich snahu a píli v průběhu celé sezóny, gratuluji jim ke krásným výsledkům a jsem na ně moc pyšná. Současně přes léto až do konce září pokračuje nábor do našich řad, zájemci se mi mohou ozvat na email ltravnickova@seznam.cz,“ dodala Trávníčková.

UMÍSTĚNÍ Z MISTROVSTVÍ EVROPY V MARIBORU:

EVA KUBELKOVÁ - sólo pom junior - mistryně Evropy

TÁŇA POČOVÁ, NELA STĚNIČKOVÁ - duo pom junior- mistryně Evropy

MINIFORMACE POM JUNIOR - mistryně Evropy

EVA KUBELKOVÁ - sólo acrobatic baton junior - I. vicemistryně Evropy

EMA KOUTNÁ - sólo baton kadet - I. vicemistryně Evropy

VELKÁ FORMACE POM JUNIOR - ZAŘÍKÁVAČ HADŮ - I. vicemistryně Evropy

ELLA PIKNEROVÁ - sólo pom kadet - II. vicemistryně Evropy

5. MÍSTO - VANESSA DĚDICOVÁ - solo baton junior (umístění v top 6.)