Do atrakce se lidé dostanou jedině speciálním dinovláčkem, který vyjíždí z areálu zooparku. Právě ten letos slaví půl století od svého vzniku.

Při té příležitosti se chystá vydání hned dvou publikací. „Nový průvodce zahradou bude pro návštěvníky vytištěný do konce dubna. Chystáme ale také vydání knihy mapující naši historii, na které pracují kronikář Robert Bílek a historik Radek Mikulka. Její slavnostní křest plánujeme na konec září. Zúčastní se ho řada kolegů z jiných zahrad, bývalí zaměstnanci té naší, zástupci města a zvaná je samozřejmě i široká veřejnost, pro kterou nachystáme bohatý kulturní program," oznámila investiční referentka Zooparku Vyškov Dagmar Nepeřená.

Příspěvková organizace města jinak letos chystá spíš menší úpravy terénního a technického charakteru. „Například ve výběhu pro velbloudy chceme zřídit letní přístřešek," poznamenala.

Zejména nejmenší návštěvníky pak zřejmě ohromí mláďata osla poitouského, dvě samice jsou totiž březí. „Založit chceme také chov jednohrbých velbloudů. I když se jejich spárování podaří, mláďata se nejdřív narodí příští rok," upřesnila Nepeřená.

Letošní návštěva druhohor pak bude podle zástupce dinoparku Milana Choulíka mimo jiné sázet na scénu, ve které dva tyrannosauři napadnou výpravu s neopatrnými návštěvníky. „Ozvučené modely zvládnou osm různých pohybů. Stanou se novou dominantou centrální části," zval Choulík. Dinopark bude do poloviny května otevřený pouze o víkendech.