Pořadatelé na akci vybrali zelenou louku přiléhající k místní renesanční památce. „V těsné blízkosti zámku se nachází autobusové i vlakové nádraží, proto se k nám i od nás pohodlně dostanou například lidé z Brna nebo Kyjova. Dobrá dostupnost a genius loci bučovického zámku a jeho okolí je skvělou kombinací pro koncertní zážitek pod širým nebem,“ sdělila hlavní pořadatelka Klára Mars, která festival připravuje se záštitou města Bučovice.

V sobotu dvacátého května v Bučovicích zazní známé hity Richarda Müllera jako například Baroko, Srdce jako kníže Rohan nebo Tlaková níž a další. Jeho vystoupení je plánované na dvacátou hodinu. Ještě před tím bude pódium patřit zpěvákovi, tanečníkovi a ikoně české populární hudby Jiřímu Kornovi, který vystoupí s šesti dalšími tanečníky. Významným elementem jeho sólové show bude pódiová projekce.

Jiří Haman z Brna.
Nadšenec do veteránů z Brna: Je to spíš kůň než koníček

Sobotní program zahájí hudební divadlo Labyrint olomoucké autorky Jarmily Bekové a brněnské režisérky Hany Mikoláškové, které je pod značkou UNESCO největším kulturním projektem spojeným s oslavami Komenského. „V letošním roce uplyne čtyři sta let od doby, kdy psal v Brandýse nad Orlicí Labyrint světa a ráj srdce. O to více mě těší, že je součástí našeho programu i tento úctyhodný kulturní počin zcela mimořádného rozsahu,“ komentovala Mars.

V hlavních rolích vystoupí Jiří Mach z Městského divadla Brno jako Poutník, Radek Novotný jako Všezvěd Všudybud, herec Divadla v Dlouhé Jan Sklenář jako Osud a sama autorka Jarmila Beková bude Mámení. Orchestr, kapelu a pěvecký sbor povede dirigent Joel Hána.

Na Labyrint naváže vystoupení tenoristy Davida Uličníka a jeho Orchestrionu v programu s názvem Hudební legendy. Festivaloví návštěvníci si poslechnou světoznámé české i zahraniční legendární písně interpretů jako Queen, Beatles, ale i Karel Gott. Dojde i na duet s Jiřím Kornem, se kterým Uličník dříve působil ve vokálním kvartetu 4TET.

Humanitární pracovníci a novináři nastoupili ve Vyškově do kurzu přežití. Podívejte se, co je čeká. Foto z uplynulých kurzů.
Překonají své fyzické hranice. Účastníci nastoupili ve Vyškově do kurzu přežití

Slovenský ansámbl Cigánski Diabli, v zahraničí známý jako Gypsy Devils, se vrátí na jižní Moravu po několika letech. „Na Moravu se vždy moc těšíme, publikum velmi dobře reaguje na naši hudbu,“ řekl violista a vedoucí orchestru Jozef Farkaš.

Cigánski Diabli jsou držiteli několika zlatých a platinových desek a získali také tři ocenění Grammy od Slovenské hudební akademie. Posledním účinkujícím festivalu budou brněnští Ukulele Troublemakers.

Ještě předtím v pátek devatenáctého května vystoupí na pódiu písničkář Pokáč, Kapitán Demo, a také mezinárodně známá kapela United Flavour. „Má energickou hudbu a procítěné texty v podání charismatické španělské frontmanky Carmen a pěti hudebníků z Pobřeží slonoviny, Spojených států a Česká republiky,“ dodala Mars.

Dron zprostředkoval pohled na Letonice z nezvyklé perspektivy. Prozkoumal obec, která je domovem pro téměř čtrnácti set obyvatel, ale i její okolní krajinu.
VIDEO: Unikátní pohled na Letonice. Prohlédněte si obec z dronu

Místní umělce zastoupí bučovická zpěvačka Týna Mrázková, kterou na sociální síti TikTok sleduje přes dvě stě tisíc uživatelů. Po skončení pátečního pódiového programu zvou pořadatelé na velkou after párty v barovém stanu.

Moderátory bude v pátek dvojice Salám a Šíma, kterou mohou fanoušci znát z rádia, zatímco sobotním programem je provede herec Městského divadla Brno Jakub Uličník.

Třetí vlna předprodeje vstupenek pokračuje až do osmnáctého května. Na páteční program zaplatí zájemci 650 korun, za sobotní 1 150 korun a permanentu na oba dny zakoupí za 1 350 korun.

PROGRAM LITAVA PARKU:
Pátek 19. 5. 2023
POKÁČ, KAPITÁN DEMO + autogramiáda, UNITED FLAVOUR, TÝNA MRÁZKOVÁ S KAPELOU.
Sobota 20. 5. 2023
RICHARD MÜLLER, JIŘÍ KORN, CIGÁNSKI DIABLI, UKULELE TROUBLEMAKERS, DAVID ULIČNÍK & ORCHESTRION, LABYRINT (hudební divadlo, v hlavních rolích Jiří Mach, Radek Novotný, Jarmila Beková, Jan Sklenář, diriguje Joel Hána), after párty v barovém stanu.