Koupit si sekačku nebo pilu, vybrat si ze širokého sortimentu elektroniky nebo třeba koberců. Přesně takový je požadavek zákazníků okresního města a okolí. Nové obchodní centrum, které vzniká vedle hypermarketu Lidl, má tato přání splnit. Na developerském projektu už začali pracovat dělníci. „Naše společnost LG reality buduje na pozemku za prodejnou Lidl obchodní centrum o prodejní ploše tři tisíce tři sta metrů čtverečných,“ potvrdil manager projektu Martin Grünwald. Zákazníky tak podle jeho slov čeká nový obchodní ráj.

Mezi hlavní nájemce objektu patří firma Mountfield. Pobočka, kterou na místě obchod nejen pro zahrádkáře otevře, tak bude už pětapadesátou v republice. „Ve všech našich prodejnách prodáváme stejné zboží. Ve Vyškově tedy žádné výrazné změny neplánujeme. Obchod chceme otevřít na začátku podzimu,“ informoval tiskový mluvčí firmy Mountfield Václav Brom.

Dalšími většími nájemci jsou třeba prodejce elektroniky Okay elektro. Počítá se i s větší prodejnou podlahových krytin a koberců. Dále návštěvníci v obchodním centru najdou železářství Rovel, které je v současné době přestěhováno z Masarykova náměstí na ulici Dědickou a také prodejnu pivovaru Černá Hora. Nicméně zájemci o pronájem mají stále ještě šanci. K dispozici je poslední jednotka o výměře tří set metrů čtverečných.

Návštěvníci se mohou těšit i na řadu dalších zajímavostí, podle předběžných informací je v plánu i solárium. Stavitelé projekt dokončí na konci srpna. Otevření obchodního centra je tak plánováné už na září.

Lidé toho příliš nevědí

Vedení firmy LG reality se domnívá, že prodejny, které vzniknou v obchodním centru zaplní mezery, které nakupujícím v okresním městě chybí. „Jsme přesvědčeni, že centrum svým zaměřením na vybavení domácnosti, potřeby pro zahrádkáře a kutily vhodně doplní stávající obchodní síť ve Vyškově a přiláká návštěvníky z širokého okolí,“ vypověděl Grünwald.

Veřejnost často netuší, co vedle Lidlu vlastně vznikne. Dlouhou dobu se totiž mluvilo o postavení hypermarketu Tesco. Nakonec je ale všechno jinak. „Vím, že se tam staví, prý Tesco. Slyšela jsem také o Mountfieldu. Ten by určitě využili zahrádkaři. Třeba Rousínov je pro lidi, kteří nemají auto, daleko. Ráda se do nového obchodního centra přijdu podívat,“ řekla Vyškovanka Anna Pešková.