Jitka Bohuslavová z Vyškova by při přecházení silnice od pošty k Dobrovského ulici potřebovala mít oči i vzadu. Tlačit kočárek a zároveň uhlídat další dítě, aby ho nepřejelo auto, je v místě s mimořádně silným provozem velmi obtížné.

„Pohybuje se zde obrovské množství lidí, a přitom tu chybí chodník. Pleteme se pod kola autům, která jedou jedno za druhým. K tomu teď navíc přibyly náklaďáky ze staveniště na rohu,“ postěžovala si.

Křižovatka na náměstí Československé armády je velmi rušná. K poště odbočují poštovní dodávky a na parkoviště klienti. Na druhou stranu míří řidiči na parkoviště u hygienické stanice a zásobovací vozy do Dobrovského ulice.

Situace se ještě zhoršila kvůli stavařům, kteří přebudovávají bývalou tržnici. „Je to zde velmi zmatené. Chodci sice přejdou přes zebru, ale potom musejí obcházet travnatý hrb po silnici. Nevěděla jsem, kam koukat dřív. Musela jsem ještě navíc vyhýbat zedníkům a dát přednost lidem na přechodu,“ potvrdila řidička z Napajedel Anna Říhová. Ta čekala déle než pět minut, než se jí podařilo vyjet na hlavní silnici.

Policisté připouštějí, že jde o silně frekventované místo. Podle policejního mluvčího Aloise Gryce tam lidé nahlásili v loňském roce dvě dopravní nehody. „Auto narazilo do jiného vozu, který dal přednost chodci na přechodu,“ řekl Gryc. V druhém případě řidička vyjíždějící od pošty přehlédla přes větší skupinu lidí na chodníku auto jedoucí po hlavní. „Potíže bývají také o kousek dál. Lidé přebíhají z parkoviště na výjezd k sídlišti Palánek,“ doplnil mluvčí.

O tom, že je toto místo nepřehledné, ví i městský úřad. Změny plánoval už před více než pěti lety. K úpravám se zatím ale stále nemá. „Plány na rekonstrukci parkoviště u hygienické stanice jsme nezavrhli. Výjezd naproti pošty je nevyhovující, a proto ho chceme přesunout naproti sídliště Palánek. Opravy jsme zahrnuli do rozpočtovém výhledu. V roce 2011 zhotovíme projekt, stavět by se mělo o rok později,“ slíbila mluvčí radnice Dana Bednářová. V rozpočtu se počítá jen se třemi a půl miliony korun, proto bude úprava závislá i na tom, zda se městu podaří získat dotaci.