V místě se totiž v posledních měsících výrazně zvýšila frekvence chodců. O přechod žádal vyškovský odbor místního hospodářství, povolení vydal odbor dopravy. „O přechod volali také samotní Vyškované. Ti požadují také přechod v sousední Sokolské ulici, o tom ale město zatím neuvažuje. Místem u pošty nicméně denně projdou stovky lidí, navíc zebra pomůže k tomu, že v jeho okolí nebudou řidiči parkovat svá auta. Dobrou zprávou také je, že přechod je bezbariérový,“ informovala o přechodu mluvčí vyškovské radnice Dana Bednářová.

Špatnou zprávou ale je, že přechod zůstane bez svislého značení. „Přechod je určitě dobrá věc, ale příliš nechápu, proč u něho nejsou značky. Kvůli přestěhování pošty se tam zvýšil pohyb lidí. Místo by díky značkám bylo bezpečnější a hlavně přehlednější. I když na druhou stranu si řada lidí cestu i přes přítomnost přechodu zkracuje a chodí přímo přes křižovatku,“ kroutil hlavou třeba řidič Roman Vejdělek.

Místo značkami nebude osazené proto, jelikož se nachází právě u křižovatky. „Svislé značky proto na místě nebudou. Tak to také schválila Policie České republiky,“ dodala mluvčí vyškovské radnice.