Na silnici I/50 totiž budou vždy současně opravovat dva úseky v délce necelého kilometru. „Provoz bude proto řízený kyvadlově semaforem,“ uvedla Musilová.

Jak dodala, přes oba úseky budou moci projíždět pouze auta těžší než 3,5 tuny. „Pro auta lehčí je navržená obousměrná objízdná trasa po silnici I/54, dále po silnici III/4196 přes obec Heršpice a silnici III/4199 přes obce Rašovice a Křižanovice zpět na silnici I/50,“ popsala mluvčí.

Obyvatelům Hodějic bude umožněný příjezd do obce přes Slavkovský průtah po silnici III/0510 v ulici Bučovická a dále po silnici I/50. „V termínu od pondělí 30. září do 31. října dojde k přeložení autobusové zastávky Hodějice, rozcestí ve směru Slavkov u Brna. Zastávka bude umístěná za křižovatkou směrem do Slavkova,“ doplnila Musilová.

Kromě nového povrchu se od půlky prosince řidiči dočkají odbočovacího pruhu na Němčany. „Abychom předešli dlouhému zdržení, jako tomu bylo loni, tranzitní vozy nad 3,5 tuny budou mít do města zákaz,“ uvedl slavkovský starosta Michal Boudný.

Spolu s ostatními kamiony zůstanou na hlavním tahu na Uherské Hradiště. Silnice bude průjezdná v jednom směru, dopravu budou kyvadlově řídit semafory.

V úterý začne oprava obchvatu u Slavkova u Brna. Práce potrvají několik měsíců.
Oprava obchvatu u Slavkova: lidé mají strach z dopravního kolapsu

Pro zvětšení klikněte.Zdroj: DENÍKOsobní auta pojedou po silnici I/54 přes Heršpice a Křižanovice. Ta je však podle některých místních ve špatném stavu. „To musel vymyslet nějaký koumák. Nahnat objížďku přes silnice, které tak tak drží a sotva se tam vejdou dvě auta vedle sebe,“ okomentoval situaci Vít Plchot na sociálních sítích.

Linkové autobusy pojedou po stejné trase, ale očekává se, že se zpozdí.

Silničáři začali s  další opravou na silnici I/50
Doprava ve Slavkově? Kolaps hlavně ve špičce, stěžují si řidiči

Silničáři navazují na opravu průtahu z jara loňského roku. Při ní opravili silnici v délce zhruba 1,5 kilometrů a tři mosty přes Litavu a zbylé toky. Poslední práce jsou naplánované na jaro 2020.

VERONIKA NOVÁKOVÁ
IVA HAGHOFER