Ještě do páteční čtrnácté hodiny mohou příznivci posílat svým kandidátům hlas prostřednictvím SMS. Vítěz získá titul Ámos sympaťák. Hlasování se uskuteční na čísle 900 11 04 ve formě Amos, mezera, číslo soutěžícího. Pro Kostrbovou platí číslo pět. Cena zprávy činí čtyři koruny.

Kostrbovou pojedou její studenti podpořit až do Prahy. „Díky sponzorům budou bydlet ve stejném hotelu jako finalisté. Zúčastní se divadelního představení Angelika, podívají se do trojrozměrného kina, navštíví Žižkovský vysílač a jedné skupince jsem zajistil prohlídku zákulisí fotbalové Sparty,“ řekl bývalý žák Kostrbové David Bodeček. Ten se prý chce své učitelce odvděčit za to, že jí svým chováním kdysi znepříjemňoval život.

Její studenti ji do soutěže nominovali přesto, že není jejich třídní učitelkou. Ačkoli s ní čas tráví jen v hodinách dějepisu a češtiny, těší se na ni díky jejímu humoru, který v přihlášce popsali jako nezničitelný. „Paní profesorka se nenechá od nás rozzlobit. Je velmi akční, zařizuje exkurze, divadelní představení, muzikály. Rozumí snad opravdu všemu nebo se nám složité věci snaží vyložit srozumitelněji,“ popsali gymnazisté.