Součástí bude i rekonstrukce a zvýšení dvou protihlukových stěn v délce 486 metrů. „Stěny u nás nutně potřebujeme. Provoz na dálnici D46 přes obec je totiž od začátku intenzivní a zvýšený hluk je s tím pochopitelně spojený,“ komentoval starosta Drysic Pavel Rozehnal.

Státní silničáři doplní připojovací a odbočovací pruhy křižovatky Drysice se silnicí II/428. Tvar křížení zůstane zachvaný. „Chybějící pruhy tvoří výraznou překážku bezpečnosti provozu, pro kterou nelze zvýšit v přilehlém úseku rychlost. Při najíždění vozidel na D46 dochází ke kolizním situacím vzájemným omezením mezi účastníky silničního provozu,“ sdělila mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíková.

Nebezpečné je hlavně najíždění ve směru na Vyškov, kde není přes překážky řádně zajištěný výhled. Tento stav jde podle silničářů změnit přestavbou.

Rekonstrukce a rozšíření se dočká také most v délce šestačtyřiceti metrů. „Předpoklad dokončení stavby je v listopadu 2022,“ doplnila Trubelíková. Náklady jsou kolem dvou set milionů korun bez daně.

Stávající mimoúrovňová křižovatka Drysice byla zprovozněna už v roce 1983.