„Dělníci pláň upravili, položili recyklát, osadili obrubníky a úsek zhutnili. Parkování nad hřištěm bylo nepřehledné, míst je nakonec čtrnáct,“ uvedl vyškovský místostarosta Roman Celý.

Dalších šest stání vybudovali stavaři naproti rychtářovské mateřské škole. „V Rychtářově u školky sice provoz není velký, ale i tady další místa na parkování u parčíku pomohou,“ doplnil místostarosta s tím, že oba podněty radnice získala od členů osadních výborů.

U příjezdové komunikace k atletickému a fotbalovému stadionu pak zaparkuje nově dalších osmnáct osobních aut. „Uspokojili jsme tam potřeby zahrádkářů, sportovců či diváků, protože například při fotbalových utkáních byly kapacity parkování v okolí nedostačující,“ dodal Celý.

Místní změny vítají, podle mnohých ale nejsou dostatečné. Podle Václava Musila je potřeba ukončit potíže s parkováním v okolí sídliště Osvobození. „Řidiči tam parkují v zátočinách parkovacích dvorů a v příjezdové cestě k Albertu. Auta tam stojí až do křižovatky, zatímco to nikdo neřeší,“ stěžoval si muž.

Otázka dostatku parkovacích míst je aktuální po celém městě. Naráží přitom nezřídka na nedostatek vhodné využitelné plochy. „Základní problém urbanistiky je, že všichni chtějí parkovat a všichni chtějí zeleň. Jediné dlouhodobě funkční řešení je nad či podzemní parkování, to se zatím plánuje právě na sídlišti Osvobození. Pokud chceme ale vyřešit uspokojivě parkování v celém městě, musíme zvláště u centra, ale například také u nemocnice parkování tohoto typu vybudovat. Bohužel mi není známo, že by podobný projekt vedení města plánovalo,“ dodal opoziční zastupitel Libor Bláha.