Z tohoto kolizního místa proto musí přechod odstranit a nový umístí více do křižovatky. „Bude navíc osazený semafory a vybavený akustickým zařízením pro nevidomé. Jedná se o hlavní tah městem. Chodci v tomto místě narušují plynulost dopravy, čímž se dostávají do ohrožení,“ uvedla mluvčí vyškovské radnice Dana Bednářová.

V blízkosti přechodu je navíc základní škola, u které se pohybuje hodně dětí. „Máme velký zájem zvýšit v tomto místě bezpečnost. Nejednou jsme byli svědky toho, že některá auta u přechodu nezastavují, a jedou dál. Těmto situacím chceme zamezit,“ řekla Bednářová.

Radnice přesunutí přechodu provede v návaznosti na opravu průtahu a instalaci takzvaných inteligentních semaforů, tedy přeměnu stávajících křižovatek na dynamicky řízené.

Samotný projekt, který mají na starosti Vyškovské služby, bude hotový v červnu. „Kromě instalace semaforů se budou muset zrealizovat také stavební práce k vytvoření nástupů na přechod, a to z obou stran. Tedy jak z ulice Hřbitovní, tak ze strany před sochou T. G. Masaryka,“ řekla Bednářová. Prostory budou odlážděné, a tím budou chodci moci plynně nastoupit na nový přechod.

Zda se však plánovaná akce uskuteční ještě letos, nebo až v příštím roce, zatím mluvčí vyškovské radnice nedokázala říci. „Vše se odvíjí od opravy průtahu Vyškovem, kterou chystá Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje,“ informovala Bednářová. Ovšem radnice je připravená tuto akci uhradit už v letošním roce a v rozpočtu má na přesun přechodu vyhrazený jeden milion korun.