Opatření potrvá na nezbytně dlouhou dobu. „Předpoklad je přibližně čtrnáct dní. Úplnou uzavírku potřebujeme pro kompletní zbourání starého mostu a k výstavbě provizorní komunikace tak, aby zde pak auta jezdila znovu v režimu kyvadlové dopravy řízené semafory,“ vysvětlil Pokorný.

Průchod pro pěší přitom zůstává zachovaný. Přilehlého chodníku se totiž bourací práce netýkají.

Místní řidiči jezdí po objížďce z Klobouček, přes Vícemilice do Bučovic. Trasa vede přes lokalitu Baračka s tím, že v úzkém úseku o délce dvě stě sedm metrů je provoz veden kyvadlově a řídí ho semafory.

Na celé trase mezi Kloboučky a Vícemilicemi zároveň pracovníci osadili dopravní značení „Zákaz zastavení.“ Objížďka pro tranzitní dopravu pak vede přes Ždánice, Archlebov, Žarošice a Slavkov u Brna.

close Úplná uzavírka omezuje od úterý druhého dubna řidiče na úseku silnice II/431 v bučovické části Kloboučky. info Zdroj: Správa a údržba silnic JMK zoom_in Úplná uzavírka mostu omezuje od úterý druhého dubna řidiče na úseku silnice II/431 v Kloboučkách. Pro zvětšení rozklikněte.

„Autobusové zastávky „Bučovice, Kloboučky, škola“ jsou po dobu trvání úplné uzavírky zrušeny, k dispozici je blízká zastávka „Bučovice, Kloboučky, točna“. Dle informací společnosti KORDIS JMK pojedou všechny spoje linky 642 v Bučovicích mezi zastávkami „Kloboučky, točna“ a železniční nebo autobusovou stanicí obousměrně odklonem po místních komunikacích do Vícemilic a dále po silnici I/50 a Mírovou ulicí,“ informovala mluvčí Bučovic Martina Hašková.

Podrobnou podobu výlukového jízdního řádu najdou cestující ZDE.

Náklady přesáhnou šest milionů

Práce v Kloboučkách zahájili krajští silničáři už v polovině března. Doposud ale řidiče omezovala pouze částečná uzavírka, jezdili po jedné polovině mostu.

Celkové náklady přesahují šest a půl milionu korun, předpokládané dokončení je třicátého září.

„Jedná se o rekonstrukci stávajícího železobetonového mostu v podobě jeho kompletního odstranění a nahrazení novou mostní konstrukcí, která bude mít normovou zatížitelnost, chodníkovou římsu a zádržný systém,“ popisoval před časem Richard Pokorný.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Vyškov jako na dlani. Podívejte se na výhled z radniční věže

Ve středu měli zájemci mimořádnou možnost vystoupat na vrchol radniční věže ve Vyškově. | Video: Deník/Jakub Dostál