SLAVNOSTI PIVA A HOKEJ. Slavnosti piva ovládly v pátek a v sobotu Masarykovo náměstí ve Vyškově. Účastníci ochutnali piva světlá, tmavá, pšeničná, ovocná, kvasnicová i speciály. Lidé zde mohli také vidět na velkoplošné projekci několik zápasů z MS v hokeji a společně si tak zakřičet gól. Celkem čtrnáct pivovarů zde ukázalo své výtvory.

Sledování hokeje s pivem v ruce. Lidé ve Vyškově si užili slavnosti zlatého moku
Slavnosti piva ve Vyškově lákaly i na hokej. Najdete se na fotkách?

NA DÁLNICI POKLÁDAJÍ NOVÝ KRYT. Pokládku cementobetonového krytu vozovky zahájili v pondělí poblíž Vyškova silničáři na úseku dálnice D46, který slouží jako záložní přistávací plocha pro vojenská letadla. Dělníci pracují na úseku mezi 1,4. a 4,2. kilometrem, kde na jednom jízdním pruhu počítají s nonstop pokládkou po tři dny.

Zdroj: Studio Daněk

SAMOSBĚR JAHOD. Příležitost k tomu, aby si sami nasbírali jahody na poli, získají také lidé na Vyškovsku. Jahodárna Chválkovice totiž v sobotu oznámila zahájení samosběru s cenou pětašedesát korun za kilo. Pole s jahodami se nachází na okraji Chvalkovic na Hané. Lokalitu lidé najdou u mostu přes potok směrem na Ivanovice, přibližně tři kilometry od ivanovického dálničního sjezdu a šest kilometrů od sjezdů Drysice nebo Brodek u Prostějova.

Ilustrační foto.
Samosběry jahod na Vyškovsku začínají. Podívejte se, kam za nimi vyrazit

ZASAHOVAL VRTULNÍK. K vážné dopravní nehodě došlo v sobotu u obce Nížkovice na Vyškovsku. Srazil se zde motorkář s dodávkou. Hasiči mu poskytli první pomoc, do nemocnice ho transportoval přivolaný vrtulník.

SOUTĚŽ VESNICE ROKU. Titulem Vesnice roku by se rády pyšnily také Letonice na Vyškovsku. V následujících týdnech se pokusí co nejvíce zaujmout hodnoticí komisi v krajském kole soutěže. Obec je v ní letos jediným zástupcem okresu.

Obec Letonice na Vyškovsku.
Soutěž Vesnice roku má zástupce i z Vyškovska. O titul se uchází Letonice

EXOTICKÁ SAUNA. Na wellness zážitek s nádechem exotiky se mohou do budoucna těšit návštěvníci Aquaparku Vyškov, prostory saun tam totiž čeká zásadní rekonstrukce. Město minulý týden vypustilo soubor vizualizací. Zvýší se i kapacita, po zatraktivnění prostor v nich může naráz relaxovat okolo třiceti lidí.

Zdroj: Vizualizace: Centroprojekt Group, Koláž: Deník/Jakub Dostál

DIPLOMATÉ PŘI VÝCVIKU. Týdenní kurz pro krizové situace završili účastníci v pátek sedmnáctého května u Velitelství výcviku-Vojenské akademie ve Vyškově. Tentokrát se zapojilo celkem dvanáct diplomatů. Celá příprava se odehrávala v modu cvičné mise. Náplň kurzu byla mimořádně pestrá.

KVĚTINOVÉ PYRAMIDY. Sedmadvacet velkých mobilních truhlíků, šestatřicet závěsných květináčů a dvě květinové pyramidy osázené surfiniemi. Vyškovské Masarykovo náměstí i přilehlé ulice začala v uplynulých dnech zkrášlovat mobilní zeleň.

CESTA V KABINĚ STROJVEDOUCÍHO. V kabině se strojvedoucím absolvoval reportér Deníku cestu vlakem RegioJetu. Minulou středu jel přes Vyškovsko rychlíkem linky R8 mezi Brnem a Přerovem v obou směrech. Prožil tak cestu z nevšední perspektivy, kterou běžný cestující mít nemůže.

Zdroj: Deník/Michal Hrabal