S plánovanou obnovou sídliště nesouvisí. „Práce mají skončit do 5. června," upřesnila mluvčí Vyškova Petra Bezdomniková.

Město už nicméně pomalu vyhlíží čtvrtou etapu úprav Smetanova nábřeží, která bude řešit souběžnou komunikaci s Tyršovou ulicí od řeky Hané po vjezd do bývalých lisoven. „Právě od Hané plánujeme jednosměrný provoz. Chystáme novou vozovku, chodník, veřejné osvětlení i pětatřicet parkovacích míst. Regenerace počítá i s výsadbou dvaceti kusů okrasných stromů. Nedílnou součástí stavby je i přeložka telekomunikačních kabelů," vyjmenovala Bezdomniková.Vyškované už vyhlížejí čtvrtou etapu úprav Smetanova nábřeží.

Radnice se oproti plánu nakonec rozhodla k rozšíření rozsahu prací. „Podél komunikace od Tyršovy k Albrechtově ulici vznikne po levé straně v nynějším trávníku u Moravské jídelny dvaadvacet nových parkovacích míst, nový chodník a veřejné osvětlení. Zároveň vysadíme další zeleň," popsala vyškovská mluvčí.

Na práce se těší například Martin Nagy. „Lokalita vypadá mnohem lépe než před pár lety. Práce na druhé silnici mezi Hanou a vjezdem k hasičům se vydařily. Cesta, která se bude opravovat teď, je plná děr a hlavně se po ní nedá chodit. Dlaždice se viklají, je to místy o úraz," upozornil muž.

Následující pátá etapa, která počítá hlavně s úpravami komunikace od budovy dobrovolných hasičů po křižovatku s Tyršovou ulicí, by měla přijít na řadu příští rok.

Firmu, která zajistí čtvrtou etapu, radní vyberou v pondělí. „Počítáme s tím, že termín zahájení stavby by mohl být na přelomu června a července," doplnila mluvčí města.