V úřední dny budou zaměstnanci vyškovského městského úřadu veřejnosti k dispozici. Volno si udělají až poslední den v roce. „Městský úřad Vyškov bude mít jediné omezení, a to na Silvestra. Otevřený bude pouze do jedenácti hodin. Turistické informační centrum bude celý poslední den v roce zavřeno,“ řekla tisková mluvčí vyškovské radnice Dana Bednářová.

Rozšiřovat úřední hodiny nebude ani odbor dopravy. Tady ale musí lidé počítat s frontami. Na Vyškovsku si totiž musí vyměnit řidičský průkaz ještě stovky lidí. „V posledních dnech roku skutečně předpokládáme fronty na registru řidičů, kvůli končící povinné výměně,“ potvrdila Bednářová.

Bez oddechu budou pracovat úředníci ve Slavkově u Brna. Do práce jdou celý týden. „Úřad bude otevřený všechny pracovní dny, tedy i na Silvestra. Neplánujeme rozšiřovat ani zkracovat úřední dny,“ zmínil tajemník Slavkova Pavel Dvořák.

Město také počítá s velkým náporem kvůli výměně řidičských průkazů a je ochotné lidem vyjít vstříc. „Pokud by byly fronty na řidičské průkazy, zdvojíme pracoviště. Nicméně zatím fronty nejsou ani zde,“ potěšil opozdilce Dvořák.

Omezený provoz

Jako vždycky nebude fungovat provoz na ivanovické radnici. Úředníci se chystají užít si volna. „Městský úřad Ivanovice na Hané bude mít mezi svátky omezený provoz. Pracovníci si totiž budou vybírat dovolenou, a na Silvestra bude otevřeno pouze do jedenácti hodin,“ informoval tajemník Jan Kovář.

Normálně bude fungovat i bučovický městský úřad. „Někteří úředníci budou mít samozřejmě dovolenou, ale nemělo by to ohrozit chod jednotlivých odborů. Budeme mít normálně otevřeno a dodržovat úřední hodiny. Jedinou výjimkou je 31. prosinec, kdy bude úřad zavřený,“ informoval starosta Bučovic Radovan Válek.

I tam ale počítají, že největší zájem bude o výměnu řidičských průkazů. „Podle vedoucího dopravního odboru je už většina průkazů vyměněných. Je ale dobrý nápad rozšířit úřední hodiny na poslední den, aby nevznikaly fronty. Proto mu v pondělí navrhnu, že by si je lidé mohli vyměnit ještě ve čtvrtek,“ přemýšlel Válek.

Otevřeno budou mít o svátcích i na vyškovském úřadu práce. „Máme standardní pracovní dobu. Na všech úřadech práce na Vyškovsku bude navíc na Silvestra otevřeno do třinácti hodin i přesto, že není pracovní den,“ řekl ředitel vyškovského úřadu práce Jan Marek.

Nával lidí

Důvodem je, že úřad očekává v posledních dnech větší nával lidí. „Máme signály, že by mělo poslední den v roce přijít na úřad hodně lidí. Nápor tedy očekáváme, a budeme v plné pohotovosti,“ prohlásil Marek.

Některé úřady ale zruší úřední hodiny. A to hlavně na vesnicích. Své obyvatele o tom na internetových stránkách informuje třeba obec Hoštice – Heroltice. Tam nebudou úřední hodiny od 22. prosince až do konce roku.