Aby mohl pozemek připadnout vybraným osobám, poskytl o jeho prodeji zkreslené informace. Z toho obvinil vedoucího slavkovského odboru investic a rozvoje Jiřího Černého Jaroslav Blahutka ze Slavkova.

Podle něj ho úředník stále odbýval a chtěl prodej parcely vedle jeho domu co nejvíce zastřít. Důkazem podle Blahutky bylo především to, že prodejní parcela vedle jeho domu byla na úřední desce zaznačená ve staré katastrální mapě.

Podle odpovědi, kterou Blahutkovi zaslal odbor dozoru a kontroly veřejné správy ministerstva vnitra, však Černý nepochybil. „Prý je důležité pouze to, aby v záměru bylo katastrální místo a číslo parcely. Takže jestliže v mapě bude ulice Rudé armády nebo třeba Václavské náměstí, je to jedno. Zkrátka z odpovědi vyplynulo, že i v mezích zákona se dají udělat různé kličky, aby nakonec úředníci dosáhli toho, čeho chtějí. Je to hlavně smůla pro cizí lidi, kteří netuší, kde je ve Slavkově která ulice,“ řekl Blahutka.

Tajemník slavkovské radnice Pavel Dvořák potvrdil, že z kopie odpovědi pracovníků odboru dozoru a kontroly veřejné správy vyplývá, že jeho podřízení postupovali správně. „Ani zveřejněním, ani cenou za metr čtvereční, ani informováním o prodeji jsme neporušili zákon o obcích. Ministerstvo tedy nezjistilo žádné pochybení,“ informoval Dvořák.