První etapa obnovy sídliště, kdy dělníci opravují a také budují další parkoviště, totiž pomalu vrcholí. „Pracovníci už odstranili původní povrchy vozovek a také položili kanalizační potrubí pod parkovišti. Zároveň osadili odlučovač ropných látek a silniční a chodníkové obrubníky,“ popsala mluvčí vyškovské radnice Dana Bednářová.

Podle ní ještě dělníkům zbývá doplnit podkladní vrstvy pod konečné povrchy a pak už se pustí do dláždění parkovacích míst zámkovou dlažbou, což bude trvat asi měsíc. „Pak také položí asfalt na silnice, chodníky a plochy ve vnitrobloku. Zároveň tam budou upravovat zeleň. S první etapou by měli být hotoví do konce listopadu,“ uvedla Bednářová.

Radnici tyto opravy vyjdou přibližně patnáct milionů korun. Celá částka ovšem z městského rozpočtu nepůjde. Městu se totiž podařilo získat na akci čtyřmilionovou dotaci od ministerstva pro místní rozvoj.

Cílem rekonstrukce je podle Bednářové zklidnění dopravy na sídlišti Osvobození. „Toho docílíme právě úpravou parkoviště a výstavbou nového, a to v místě, kde teď stojí hřiště. U parkoviště nad hotelem Dukla bude po úpravách jednašedesát parkovacích míst. Místo asfaltového sportoviště vznikne pětatřicet parkovacích míst,“ informovala Bednářová.