„Základní nosné konstrukce budou vyrobené z odolného dřeva na betonových ukotveních. Škola předpokládá, že akci zajistí podle peněz ve dvou etapách, tedy letos a příští rok. Celkové náklady se podle všeho vyšplhají na tři sta tisíc korun. V každém roce bychom tak zaplatili sto padesát tisíc," přiblížila mluvčí Vyškova Petra Bezdomniková.

První etapa přitom má být u konce už za pár dní. Druhá začne v březnu příštího roku a hotová bude zřejmě také v květnu. Na děti však čeká i další překvapení. Veselejší totiž bude celá budova mateřinky. „Byla postavená v sedmdesátých letech minulého století. Dodnes má původní břízolitovou fasádu. Loni jsme vyměnili okna a připravili přitažlivější a veselejší vstup pro děti. Při výměně oken však byl pouze zapravený povrch fasády bez dalších barevných úprav," zmínila Bezdomniková.

Vzhledem k tomu, že škola v dalším období plánuje opravy chodníků v areálu, jeví se tak jako nejlepší řešení nejdřív opravit fasádu, aby se případným zatížením chodníků technikou nepoškodily. „Předpokládáme, že náklady ručního nátěru celého obvodového pláště budovy dosáhnou sto padesáti tisíc korun. Práce snad začnou už příští měsíc, skončí zřejmě v srpnu," řekla vyškovská mluvčí.