Co se týká dálnice, doprava povede pouze v pravém jízdním pásu. „K dispozici budou dva jízdní pruhy na Vyškov, jeden pak na Brno. V celém levém jízdním pásu budou dělníci plošně rekonstruovat povrch vozovky," přiblížil mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl s tím, že etapa potrvá do 12. září. Řidiči navíc musí počítat s tím, že ve stejném termínu bude uzavřený také nájezd na dálnici ve směru z Rousínova do Brna.

Dálnici často využívá například řidič Antonín Skřivánek. „Bude to složité. Ještě nevím, kudy a zda vůbec budu případně úsek objíždět, ale mám z toho špatný pocit," svěřil se. Smůlu má, stejně jako stovky dalších řidičů, pokud zvolí trasu po souběžné takzvané staré silnici přes Komořany. Úplná uzavírka kvůli rekonstrukci úseku mezi Tučapy a Rousínovem platí až do konce září. „První dny zkusím jezdit po dálnici a uvidím, jak to bude vypadat. Pak se rozhodnu," dodal Skřivánek.

Na dálnici mezi Brnem a Vyškovem je kromě aktuální třetí plánovaných ještě dalších šest etap rekonstrukce. Poslední z nich má skončit 2. prosince.