„Dřív jsme měli obyvatele většinou důchodového věku, teď se k nám postupně nastěhovaly mladší rodiny s dětmi. Dalo by se říct, že se obec omladila, a tak jsme začali mluvit o tom, že uděláme hřiště," popsala účetní obce Kateřina Burešová.

To bude dokončené během týdne. „Místní zaměstnanci už udělali povrchové práce, vykopali díry a připravili plochu. Teď přijede firma, která hřiště zabetonuje a postaví skluzavku a houpačky," nastínila Burešová s tím, že jde o malé hřiště za šedesát tisíc korun. „Měli jsme připravený i větší projekt, ale ten závisel na dotaci z ministerstva pro místní rozvoj, kterou jsme nakonec nedostali. Proto jsme přistoupili na menší variantu a v budoucnu atrakci rozšíříme," zmínila účetní.

Jeho význam podle ní spočívá v umístění. „Je to první hřiště v Boškůvkách, ostatní jsou v Prusích. Rodiny s dvouletými a tříletými dětmi nemůžou chodit na hřiště čtyřicet minut," vysvětlila Burešová. Nová atrakce leží přímo za kulturním domem, v němž obec vyčlení místnost pro maminky, které tam můžou například odkládat hračky.

MICHAL CHMELA