„V souvislosti se zahájením rekonstrukce smuteční obřadní síně a s ní spojeným dočasným přestěhováním pietních aktů do Hřbitovního kostela jsme se rozhodli k uzavírce části Hřbitovní ulice a Cukrovarské ulice pro motorová vozidla," potvrdila mluvčí vyškovské radnice Petra Bezdomniková.

V lokalitě je už umístěné přechodné dopravní značení. Řidiči se dostanou jen k parkovišti naproti vyškovskému Orlu. Dál už nesmějí. „Zákaz platí po dobu rekonstrukce dědické smuteční síně. Motoristé se nedostanou do části Hřbitovní ulice v úseku od kruhového objezdu směrem doleva a na ní napojenou Cukrovarskou ulici v úseku po zámeckou lodžii a Šafářský dvůr," upřesnila mluvčí.

Dinovláčku, který místem projíždí ze zooparku a zpět, se zákaz netýká. „Uzavírka se nevztahuje na průjezd dopravní obsluhy, dinovláčků a autobusů. Cyklisté a pěší můžou trasu také využívat bez omezení," doplnila Bezdomniková.

Náklady na rekonstrukci dědické síně se vyšplhají k šesti milionům osmi set tisícům korun. Termín dokončení spadá na konec října.