„Jsme však stále ve fázi úvah, které nijak neovlivní stávající plán rozšíření školky formou její přístavby. Nové prostory však poslouží jako rezerva. Navíc tím zabráníme, aby v lokalitě nevyrostlo něco, co nezapadne do konceptu areálu, který tam v budoucnu vznikne,“ vysvětlila mluvčí Slavkova Veronika Slámová.

Koupě budovy v tomto případě však představuje první krok. „Uvažovali jsme o ní již před několika roky, ale tehdy na prodej nebyla. Nabídka koupit tento pozemek se zahradou a budovou samotnou přišla až nyní neočekávaně, časově byla omezená,“ prozradila slavkovská místostarostka Marie Jedličková.

Čtvrteční práce na opravách I/47 v Ivanovicích.
Průtah I/47 v Ivanovicích míří do finále, problém je u mostu přes Hanou

O možnostech využití už mají zástupci města konkrétnější představu. Rekonstrukcí a rozšířením domu na Koláčkově náměstí do dvorního traktu je podle nich možné nové navýšení kapacity školky Zvídálek o dalších padesát dětí.

„Studii přestavby ale zatím nemáme, začneme ji připravovat. V žádném případě neohrozíme, či nezpozdíme připravovanou výstavbu nového zahradního pavilonu a rekonstrukci stávající budovy mateřské školy. Celkově by se kapacita mateřské školy měla navýšit o stovku míst oproti dnešnímu stavu,“ dodala Jedličková.