Mladí hasiči své síly změří už popáté. „Oficiálně se soutěží o pohár starosty Sdružení dobrovolných hasičů Dražovice. Začátek je naplánovaný na jedenáct hodin dopoledne na místní návsi," řekla starostka obce Miloslava Svobodová.

Starostka čeká účast sportovců, která se minimálně vyrovná předchozím ročníkům. „Předpokládáme, že se k nám sjedou útvary z celého okresu, tradičně počítáme například s účastí Lulče a Drnovic. Záleží samozřejmě na tom, kdo všechno se do soutěže nakonec přihlásí. Svou roli jistě sehraje i počasí, ale věříme, že nás nezklame," doufá Svobodová.

S výrazným doprovodným programem starostka nepočítá, ale sportovního vyžití si podle ní účastníci užijí dostatek. „Kromě soutěže v požárním útoku čeká zájemce i zápolení v běhu na šedesát metrů, rozhodně toho na konci budou mít dost," podotkla s úsměvem Svobodová.

Akce se tradičně těší vysoké návštěvnosti, letos by mělo dorazit až kolem tří set lidí. „Účast zásadním způsobem ovlivňuje i to, že kromě několika desítek soutěžících dorazí i jejich doprovod. S většinou z nich přicestují i rodiče, prarodiče nebo kolektiv kolem vedoucích jednotlivých útvarů," dodala starostka.

Dobrovolní hasiči v Dražovicích se letos můžou ostatním účastníkům pochlubit nově opravenou zbrojnicí. Obec v několika etapách nejdříve opravila střechu, přes kterou do zbrojnice zatékalo, vyměnila okna a nakonec budova dostala i novou fasádu. Letos dokončila i opravu podlahy.