Odpoledne už se stejnou cestou vrátit nemohl. Narazil totiž na závoru.

Léta si Trněný, Jan Večerka a další lidé z ulice Trávníky zkracovali cestu přes proluku mezi domy na ulici Donbas. Před několika dny ji ale majitel vedlejšího domu zahradil. Kvůli závoře se rozhořel ostrý sousedský spor.

„Na začátku ulice je u potoka jednosměrka. Proto jsme používali průjezd v proluce. Teď jsme nucení objíždět půl dědiny. Stěžovali jsme si i na obecním úřadu, ale místostarosta nám naopak řekl, že se dá závora i z druhé strany,“ rozhořčil se Trněný.

Podle místostarosty je pozemek obecní. „Není to silnice, auta tam nemají co dělat. Je to hliněné místo mezi domy. Protože si majitel vedlejšího domu stěžoval na hluk a prach, dali jsme mu ústní povolení ke zbudování závory,“ řekl místostarosta Antonín Dvořák. Podle jeho slov tak razantním způsobem vygradoval spor sousedů, kteří se nedokážou domluvit.

Zábranu umístil mezi domy Jan Kaňa. „Já a můj soused Bastl tam máme vjezd do svého domu. Jinak jde o obecní pozemek. Jde o nezpevněný povrch plný prachu. Každých deset minut tudy projede auto a prach rozvíří,“ vysvětlil své důvody Kaňa.