Ta si vyžádá i vyšší náklady. „Po řadě drobných oprav dojde v příštím roce konečně k rozsáhlejší úpravě. Ta město vyjde na víc než šest milionů korun. Snažili jsme se být vstřícní k občanům, kteří v ulici bydlí, a zároveň se držet norem, které musíme respektovat,“ vysvětlil Celý.
Družstevní ulice je v současné době plná zalátaných míst. Chodci proto velmi často volí k cestě raději krajnici u silnice.

Podle Celého se navíc řešilo, zda se nezmění celá struktura ulice. „Ačkoliv je ulice obousměrná, zamýšleli jsme ji udělat jako jednosměrku, aby se tu snížil provoz. Po konzultaci s odborníky obousměrný provoz zachováme, ale snížíme na ní povolenou rychlost. Součástí projektu bude i parkování na obou stranách ulice,“ řekl Celý s tím, že v nejbližších dnech ulici dělníci osadí značkou se sníženou třicetikilometrovou rychlostí.

Město si už od projektantů nechalo udělat dokumentaci, jejíž součástí jsou i další parkovací místa u vstupu do ulice. S těmi jsou ale zastupitelé prozatím opatrní.

Čeká je totiž ještě řada jednání s Jihomoravskými plynárnami, které chtějí v ulici provést rekonstrukci plynu. „Proto je důležité, na čem se s plynaři dohodneme a jak bude komunikace po jejich zásahu vypadat. Na základě toho pak uvidíme, zda ušetříme peníze i na zmíněné parkoviště,“ doplnil místostarosta Vyškova.

Práce v Družstevní ulici ve Vyškově začnou, jakmile to počasí dovolí, nicméně nejdůležitější podle Celého budou výsledky schůzek s Jihomoravskými plynárnami.