„Projektovou dokumentaci necháváme zpracovat nejen na opravu místních komunikací, ale i těch, které spadají pod správu a údržbu silnic. Týká se to například Vrchní ulice, kde pozemek je obecní, ale silnice krajská. S krajem jsme se domluvili na tom, že by se na opravě z poloviny podílela obec a z poloviny správa," řekl starosta Kobeřic Roman Hanák.

Šéf vyškovských cestářů Zdeněk Gardelka to potvrdil s tím, že jde asi o 360 metrů silnice, která odbočuje z průtahu. „Samotný průtah je jen několik let starý. U něj je podmínka, že stavitel kanalizace uvede silnici do původního stavu," doplnil Gardelka.

Vrchní se ale nedočká pouze opravené cesty. „E.ON má v plánu využít rozkopané ulice a svést rozvody elektřiny do země. My pak zase chceme opravit stávající dešťovou kanalizaci. V místě má být také nové veřejné osvětlení, vzniknou nová parkovací stání a obrubníky. Ulice bude zrekonstruovaná takříkajíc načisto," plánoval Hanák.

Druhou lokalitou, která se dočká obnovy, je ulice Vinohrady. „Tam komunikace v pravém slova smyslu není. Po budování dešťové kanalizace zůstala jen zpevněná cesta. De facto tam tedy vznikne úplně nová vozovka," poukázal starosta.

Třetí cesta, kterou čeká oprava, vede ulicí Na Kopci. Vzniknout v ní mají i nová parkovací stání pro kostel.

Opravy chce obec zaplatit z vlastních peněz. „S dotacemi nepočítáme. Předpokládanou cenu budeme znát, až bude hotový projekt," uzavřel starosta.