To občanskému sdružení Jezdecká stáj Kouřící králík production vydal stavební úřad ve Slavkově u Brna. V dohledné době by tak měly začít stavební práce na jedné z chátrajících budov, kterou pracovníci přemění na ustájení pro koně.

„Jsme rádi, že se tu bude něco dít. Zvýší se počet návštěvníků, a to Kobeřicím určitě neuškodí. Spíš naopak. Investice do tohoto projektu jsou vysoké a obec by si je nemohla dovolit, takže jsem rád, že se našel zájemce, který rozpadající se budovy nechá opravit,“ těší starostu Kobeřic Milana Pitáka.

Mimo šestadvaceti koní, které občanské sdružení do stájí pořídí, vyroste v hale zcela nové sociální zařízení včetně šaten. I to místní obyvatelé vítají. „Nikomu tu určitě nebude vadit, když po obci občas projdou koně. Zvýší to turistický zájem o Kobeřice a také dostaneme pracovní příležitost. Jsem pro vybudování stáje i dalších úprav, když už statek nemá zemědělské využití,“ myslí si třeba Tomáš Cenek z Kobeřic.

Do budoucna má občanské sdružení v plánu rozšířit prostory o tréninkové místo pro parkur, posezení nebo kulturní zázemí pro pořádání koncertů a akcí.