„Mírně nás zdržel státní podnik Povodí Moravy, který zajišťoval údržbu porostu přilehlého potoka. Chtěli jsme začít v ničím neomezujícím prostředí. Do konce května plánujeme vypsat výběrové řízení na dodavatele stavby. Pokud vše půjde podle plánu, se stavbou začneme v polovině roku," přiblížil starosta Kozlan Karel Pospíšil.

Lidé se tak podle něj po nové trase projedou ještě letos. Zbývá totiž už jen položit poslední kabely a vytvořit povrch. „Ostatní, včetně výstavby kanálu a vodovodu, už máme za sebou z loňska. Zbytek tak zabere asi dva měsíce," předpokládá starosta. Nejen hrubé práce už má obec za sebou. Po trase už rozmístila také informační panely. A jelikož stezka vede v místě bývalé úzkokolejky, jeden se týká i její historie.

Podle starosty už lidé novou cyklostezku netrpělivě očekávají. Těší se na ni nejen cyklisté, ale také in-line bruslaři. „K dispozici jim bude dráha dlouhá dvanáct set metrů. Jejím velkým přínosem také bezpochyby bude, že zajistí větší bezpečnost dětí. V současnosti z chodníku sjíždějí na poměrně frekventovanou silnici," podotkl starosta.

Na dokončení cyklostezky obec počítá asi s pěti miliony korun. „Konečnou částku ale ještě může snížit výběrové řízení. Nyní navíc čekáme na výsledek žádosti o dotaci, kterou jsme podali na Jihomoravský kraj. I to je jedním z důvodů, proč práce začnou později," doplnil Pospíšil.