„Jde o ulici 1. máje směrem na Bučovice. Opravovaný úsek je dlouhý přes sto osmdesát metrů. Rekonstrukce této části bude hotová do konce první říjnové dekády a pak se firma přesune na protější stranu silnice, kde opraví chodníky před rodinnými domy o délce sto osmadvaceti metrů," popsal letonický starosta Jiří Skokan.

Práce by měly být hotové na konci října. „Celkově opravy vyjdou na sedm set jedenáct tisíc korun. Akci jsme mohli zahájit především díky dotaci z Krajského úřadu Jihomoravského kraje v Brně, a to ve výši tří set tisíc korun. Zbylou částku zaplatíme z obecního rozpočtu," uvedl letonický starosta.

S obnovou chodníků Letoničtí začali už na jaře. „Tehdy jsme nechali předláždit chodník v ulici Pod Kaplí o délce sto deseti metrů. Celkem se tedy v letošním roce v Letonicích podaří zrenovovat čtyři sta dvacet metrů chodníků. Vím, že někteří zastupitelé to nevidí jako prioritu, ale pro příští rok by bylo dobré opravit chodník v ulici Osvobození, který rekonstrukci opravdu potřebuje," nastínil Skokan.

Kvůli opravě chodníků v Letonicích musí řidiči projíždějící obcí počítat s dopravním omezením. V ulici 1. máje v úseku směrem od křižovatky ulice Družstevní až po křížení s ulicí Úvoz bude postupně uzavřený pravý a levý jízdní pruh vozovky. Autobusové dopravy se uzavírka silnice nedotkne.