V současné době čekají v Lulči na nabídky od firem. „Otevřeli jsme výběrové řízení na zhotovitele zakázky. Ukončíme ho na konci května. Rozhodujícím kritériem bude požadovaná cena," upřesnil starosta.

Rekonstrukce se mají dočkat všechna sociální zařízení. „V plánu je opravit umývárny a záchody v prvním i druhém patře budovy. Vzhledem k jejich stáří se už objevovaly občas poruchy. Rekonstrukci nicméně plánujeme především proto, abychom si byli jistí, že v budoucnu k závažným problémům nedojde," popsal Halas. Jednotlivé místnosti se dočkají kompletní opravy. „Plánujeme vyměnit umyvadla, záchody, dlažbu, obklady i potrubí. Z původního zařízení prakticky nic nezůstane," zmínil Halas.

Rekonstrukce si vyžádá několik set tisíc korun. „Cenu jsme předběžně odhadli na půl milionu korun. Snad bude ale nižší, záleží na nabídkách od účastníků výběrového řízení," řekl starosta.

Peníze bude obec hradit ze svého. S dotací úspěšná nebyla. Nové vybavení má sloužit od nového školního roku. „Samotné práce připadnou na prázdniny. Počítáme s tím, že do jejich konce budou hotové," doplnil starosta.

Plánovaná oprava se podle něj do budoucna vyplatí. „Současná kapacita mateřinky je kolem čtyřiceti míst. V poslední době se k nám hlásí i některé děti z okolních obcí. Každoročně jich musíme několik odmítat. Je tak jasné, že v příštích letech nová sociální zařízení najdou své využití," podotkl Halas.