Jedna se zavedeným názvem Sdružení nezávislých kandidátů Mouřínov měla na postu jedničky dosavadního starostu Vladislava Horáka. Čerstvější Sdružení nezávislých kandidátů Mouřínov 2010 se zase opíralo o starostu z předchozího volebního období Antonína Vintra.

Sedmý mandát má ČSSD. „S protistranou jsme se sešli, seznámil jsem je s programem veřejné schůze. Druhá strana přednesla svoje kandidáty na starostu a místostarostu, jiná ultimáta si nekladla,“ prohlásil Horák s tím, že měl strach z odstoupení kandidátů právě ze Sdružení nezávislých kandidátů Mouřínov 2010.

V obci už totiž dříve došlo k nepříjemné situaci, kdy se volby v roce 2002 musely opakovat. „Z postoje druhé strany jsem vyvodil, že odstupování v naší obci už bylo dost, a že se všichni kandidáti ujmou svých mandátů, ať už volba dopadne jakkoliv,“ věřil.

Přesto jsou podle Horáka v obci hned čtyři návrhy na nového starostu. „O každém budeme hlasovat. Ten, který dostane nadpoloviční většinu, tedy čtyři hlasy, bude starostou. Bude to nicméně na Vyškovsku asi unikát, neboť se v zastupitelstvu sejdou hned tři bývalí starostové po odtržení od Bučovic,“ doplnil Horák.

Rozhodující slovo tak podle všeho bude mít sedmý do party, sociální demokrat Petr Dvořák. „Obě sdružení nejsou schopná se zatím domluvit, nicméně doufám, že se nic nepříjemného nestane. Já určitě odstupovat nehodlám,“ prohlásil Dvořák.

Jeho zásluhy v obci připomněl i současný starosta Horák. Jak se zdá, neřešitelnou situaci nechce zapříčinit ani Sdružení nezávislých kandidátů Mouřínov 2010. „Nechceme nabourávat to, co minulé vedení začalo. Určitě se hodně vybudovalo, jen si myslím, že my bychom to zvládli za polovinu peněz,“ uvedl minulý týden Vintr.