„Vzhledem k tomu, že zasedací místnost má i reprezentativní účely, usoudili jsme, že je potřeba na vzhledu úřadu zapracovat. To, jak vypadal interiér před opravou, totiž opravdu nebylo nic, čím bychom se mohli chlubit," naznačil starosta Němčan Martin Krátký.

Některé místnosti se proto změnily k nepoznání. „Oprava se dotkla tří místností. Nejvýrazněji té zasedací, kde se schází zastupitelstvo a konají se tam také oficiální události v obci. Vytrhali jsme staré obložení stěn a nahradili je novým. Ve všech místnostech jsou nové podlahy, včetně dřevěného podkladu. Dvě místnosti se dočkaly nového linolea. Vyměnili jsme i osvětlení. V neposlední řadě jsme i snížili ve všech třech místnostech s pomocí sádrokartonu stropy. Ty totiž praskaly, což nevypadalo dobře. Samozřejmě bylo důvodem snížení nákladů na vytápění," vysvětlil.

Obec platila opravy ze svého. „Vešli jsme se do dvou set padesáti tisíc korun. Všechny peníze šly z našeho rozpočtu," vyčíslil Krátký. Opravený úřad už slouží lidem. „Po třiadvaceti letech jsme například obnovili vítání občánků. Pochopitelně jsme ho uspořádali právě v opravené části úřadu," dodal starosta.