„Náš obecní úřad se stal oficiálním sběrným místem vánočních dárků pro Klokánek v Brně-Líšni. Ten nám poskytl seznam dětí rozdělený nejen podle věku, ale i pohlaví, ve kterém jsou vypsané nejdůležitější věci, které si děti přejí a potřebují. V seznamu nejsou žádné dárky s vysokou pořizovací cenou, takže zapojit se může opravdu každý. Například koupí kartáčku na zuby nebo sprchového gelu. Každá pomoc se počítá," je přesvědčená Burešová s tím, že jejím přáním je, by se do akce zapojilo co nejvíc lidí.

Seznam na úřadě

Sama se o ní dozvěděla prostřednictvím sociální sítě. „Narazila jsem na výzvu Vánoce patří dětem, kterou organizují právě pracovníci Klokánků pro děti umístěné v těchto zařízeních. Jejich smyslem je, aby se zapojili lidé a pomohli svými dárky vytvořit dětem pěkné Vánoce," přiblížila. Seznam je k dispozici mimo jiné i na obecním úřadu vesnice.

Celonárodní sbírka trvá do 30. listopadu. Kdo by však chtěl přispět v Prusech-Boškůvkách, musí to stihnout do 24. listopadu. „Musíme totiž stihnout vše nabalit a odvézt do Klokánku. Pokud někdo nechce nakupovat podle brněnského seznamu, může koupenou hračku, výtvarné nebo školní potřeby, oblečení nebo kosmetiku zabalit a poslat poštou do kteréhokoliv jiného Klokánku v republice," upřesnila Burešová.

Zařízení nepohrdnou ani použitým oblečením nebo hračkami. Ty ale musí být zabalené zvlášť, mimo vánoční dárky.