Celkové náklady se ovšem vyšplhaly na víc než půl milionu korun. „Museli jsme tak přispět zhruba sto třiceti tisíci korunami z našeho rozpočtu. Zvládli jsme ale díky tomu obnovit dvě hřiště o rozloze 240 metrů čtverečních," podotkl Prokop.

Peníze Otnice použily především na nové hrací prvky. „Obě hřiště jsou určená dětem všeho věku. Pro nejmenší jsme tu nechali nainstalovat houpací kačery, starší děti mají oblíbené hlavně nejrůznější lanové hrací prvky, na kterých se učí chodit, lézt a procvičí si svoji obratnost. Nejvyužívanější z nich je určitě lanová dráha. Na tu ale opravdu chodí jen starší děti," popsal starosta.

Větší část hřiště pokrývá tráva. „Dopadiště u jednotlivých hracích prvků jsme podle předpisů vysypali oblázky," podotkl Prokop.

Původně byly na hřištích herní prvky ze smrkového dřeva. „To je ale měkké a začalo brzy uhnívat, hlavně jeho části zastrčené do země. Jeho životnost je maximálně osm let. Proto jsme se rozhodli, že nové prvky budou ze dřeva akátového, které je velmi tvrdé a vydrží tak mnohem déle," vysvětlil starosta.

Za tři týdny tak v Otnicích v Nové ulici a ve sportovním areálu vyrostla dvě hřiště, která o prázdninách slouží ke sportovnímu vyžití dětí všech věkových vrstev. „Hřiště jsou neoplocená a přístupná jsou čtyřiadvacet hodin denně, takže se na ně může vypravit každý," dodal Prokop.