„Uvažujeme o tomto přístupu mimo jiné kvůli omezené kapacitě naší mateřské školy, ale také kvůli kapacitě čističky odpadních vod. Je totiž už nyní na hraně. To ale neznamená, že bychom se bránily rekonstrukcím a menší výstavbě na pozemcích v obci,“ ujistil na dotaz redakce otnický starosta Pavel Mezuláník.

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkPodle ředitele Základní školy a Mateřské školy Otnice Hynka Zavřela je kapacita školky aktuálně dostatečná. „Platí ale, že některý rok skončí občas nějaké dítě mladší tří let nepřijaté. Případná obytná výstavba si vyžaduje doplnění dvou stávajících oddělení o třetí,“ uvažoval ředitel.

Právě třetí oddělení školky skutečně patří k výhledovým plánům s podporou zastupitelů. „Vyžadovalo by to zároveň nezbytnou úpravu budovy mateřské školy. Počítám s tím, že nás k tomu situace přinutí už v nejbližší době. Již nyní se nás přitom rodiče ptají třeba na přeplněné třídy,“ uznal starosta.

Doposud však byla prioritou masivní výsadba zeleně, která v obci chybí. To se ale i s ohledem na očekávaný příchod nových rodin s dětmi mění. Lépe než školka na tom přitom je otnická základní škola. „Kapacitu tam máme dostatečnou a přijetí více dětí tak nebude problém,“ dodal ředitel Zavřel.

Místní základka celkově pojme až 420 žáků. „Aktuálně jich máme přibližně 320 a každoročně se jejich počty pohybují mezi 320 až 350. Na rozdíl od školky se tam proto podobných potíží neobáváme,“ doplnil Mezuláník.