Společenské obleky, kravaty, motýlci, kalhotové kostýmky, šaty, slavnostní róby nebo jiné společenské oblečení. Zdobené sály, živá hudba, tanec, smích a lákavé občerstvení. Nejen to připomíná, že začíná plesová sezona. Ta se nevyhnula ani Vyškovsku. Tento víkend ji totiž zahajují plesy ve Vyškově, Slavkově a Zelené Hoře.

Ve Vyškově se dnes ve dvacet hodin v Sokolském domě koná již tradiční ples vyškovské Základní školy Nádražní, Na Vyhlídce a Purkyňova. „Školy pořádají ples již tradičně první pátek v lednu. Na letošním bude hrát k tanci a poslechu skupina Marbo. O náš ples je enormní zájem, protože na něj chodí rodiče dětí, naši bývalí žáci a další. Každoročně máme vyprodané,“ pochvaloval si ředitel Základní školy Vyškov, Nádražní 5 Pavel Pospíšil.

Na plese zpestří svým vystoupením program i studenti zmiňovaných škol. „Několik let zahajovali ples třeba ředitelé. V loňském roce si to vyzkoušeli naši žáci a pro úspěch v moderování večera budou pokračovat i letos do dvaadvaceti hodin. Na úvod také vystoupí čtyřiačtyřicet žáků naší školy, kteří zatančí polonézu,“ uvedl ředitel.

Program ale školy připravují mnohem pestřejší. „Chlapci předvedou break dance, latinskoamerické a další tance naši studenti, kteří navštěvují Taneční školu manželů Sedlákových a vystoupí i břišní tanečnice. Asi mezi třiadvacátou hodinou až půlnocí budeme losovat tombolu, do které jsme letos získali velmi pěkné ceny,“ řekl Pospíšil.

A letos se podle jeho slov mají návštěvníci opravdu na co těšit. „Lidé mohou vyhrát například kávovar, notebook, dárkové poukazy na dovolenou, tiskárnu a třeba různé dárkové koše. Letos máme připravených dvacet hlavních cen a k tomu dalších sto osmdesát,“ lákal Pospíšil.

Ve velkém stylu se bude konat i sobotní městský ples ve Slavkově u Brna. Ten začíná ve dvacet hodin ve velkém sále Společenského domu Bonaparte. K tanci zahraje skupina Panorama z Vyškova. „Celým večerem bude provádět moderátorka z rádia Kiss Hády Kateřina Horáčková. Na plese vystoupí také skupina akrobatických roztleskávaček ze Základní školy Komenského a žáci tanečního oboru ze slavkovské Základní umělecké školy,“ informovala kulturní referentka slavkovského úřadu Tereza Cenková.

Součástí plesu bude i ocenění sportovců, kteří reprezentují město Slavkov. „Vyhlásíme také anketu sportovec roku 2010. Za reprezentaci Slavkova oceníme Editu Šujanovou, skupinu Glitter Stars, která byla i v Talentmanii a plavkyni Kateřinu Kaláškovou,“ lákala Cenková.

I na slavkovském městském plese mohou lidé vyhrát zajímavé ceny. „V tombole je například televize, mobil, sponzorské dary firem ze Slavkova nebo se kterými město pracuje, dárková balení a podobně,“ uzavřela Cenková.

První myslivecký ples se podařilo také na sobotní dvacátou hodinu uspořádat v Zelené Hoře. „Tradiční ples, který pořádáme již několik let se koná v kulturním domě v Zelené Hoře. Bude na něm hrát Q-Styl Ing. Moudrý. Připraveno je výborné občerstvení jako třeba kančí guláš, a také bohatá tombola,“ vyzdvihovala speciality myslivec Alois Gregor.

Podle jeho informací nebude tombola ryze myslivecká. „V tombole samozřejmě nesmí chybět zvěřina. Máme tři divočáky, dvoje srnčí a samozřejmě nějaké bažanty, zajíce, kachny a také moráka. Získat lidé mohou ale také elektroniku a jiné věcné ceny,“ pochlubil se úlovky Gregor.