„Lokalita, kterou jsme vyčlenili pro stavbu rodinných domů, se nachází na kraji vesnice ve slepé ulici nedaleko základní školy. Parcely chceme nabízet za co nejpřijatelnější částku, v podstatě za cenu zasíťování, cesty a chodníku. Akci jsme rozdělili do dvou fází, přičemž první bude dokončená do července příštího roku tak, aby lidé mohli začít co nejdřív stavět," informovala starostka Podomí Kateřina Ševčíková.

Jakmile budou domy stát, obec zahájí druhou etapu projektu. „To znamená, že dokončíme chodníky a silnici. Předpokládáme, že lidé budou mít postavené během dvou až tří let," je přesvědčená starostka.

Stavební firmu, která bude dělat práce pro vesnici, vedení Podomí zvolilo na základě výběrového řízení. Akce bude stát obecní kasu asi tři miliony korun.

Pozemky jsou v současné době volné. „Vlastní je přímo obec a budeme je prodávat bez realitní kanceláře. V katastru nemovitostí už jsou parcely rozdělené a připravené pro zájemce, kteří se můžou obrátit na stavební úřad ve Vyškově. Přednost dostanou místní, ale vřele uvítáme i ty z okolí. Co se týká termínu, zatím všechno stíháme podle plánu," zmínila Ševčíková.

Nové stavební parcely čekají i zájemce o bydlení v opačné části okresu. Nedávno se je podařilo vytvořit v Brankovicích a obec už začíná chystat projekt, jak by mohla vypadat nová zástavba.

MARTIN HYNŠT