Hlavním cílem je pokračovat v dostavbě sítě stezek pro nemotorovou dopravu, aby se lidé mohli po Rousínově snadno pohybovat pěšky, na kole nebo bruslích. „A aby byly snadno přístupné i okrajové části města," uvedl starosta Rousínova František Havíř.

Jedná se především o dva úseky. „Zatímco v loňském roce jsme udělali stezku z Čechyně ke hřbitovu, letos bychom od něho chtěli pokračovat směrem ke Slavíkovicím, a to údolím Rakovce. Tím bychom spojili centrální část náměstí a Dům chráněného bydlení s autobusovým nádražím a dále pak se hřbitovem. Na druhou stranu pak se sídlem firmy EDP ve Slavíkovicích. Tato část stezky je dlouhá přibližně kilometr," popsal starosta.

Stavba dalšího, přibližně osmisetmetrového úseku závisí na tom, jestli letos začne rekonstrukce průtahu přes město. „Samostatně tyto stavby nemá význam dělat, protože se při pracích na průtahu bude hýbat s obrubníky, a to jak výškově, tak do stran. Teprve na ně musí stezka navázat," vysvětlil Havíř.

Průtah mezi Tučapy a Rousínovem je projekt jihomoravských silničářů. Zatím ovšem není jasné, jestli na stavbu za sto milionů korun seženou peníze. Rousínov přesto už o dotaci na stavbu stezky zažádal u Státního fondu dopravní infrastruktury.

Cyklostezka má vést i ze Slavkova u Brna do Hodějic. Tam však stavba vázne na vlastnických právech k pozemkům. Městu totiž chybí dohoda s nadpoloviční většinou vlastníků pozemků, přes které stezka povede.