Z evidence tamního úřadu práce sice odešlo přes dvě stě uchazečů, číslo za vyškovský okres se ovšem zastavilo na osmi procentech. To je o sedm desetin procentního bodu víc než za červen.

„K 31. červenci evidoval Úřad práce ve Vyškově celkem tři tisíce šest set pětašedesát osob, což je o dvě stě jednadvacet víc než ke konci uplynulého měsíce. Ve srovnání se stejným obdobím roku 2008 je to o víc než sedmnáct set lidí víc,“ stojí v měsíčním zpravodaji vydaném vyškovským úřadem práce.

Z něj také vyplývá, že již tradičně je z celého Vyškovska nejvyšší míra nezaměstnanosti na Bučovicku, a to 9,4 %. „Bez práce je tam celkem sedm set čtyřicet lidí bez práce, což je o víc než dvacet osob víc než v červnu,“ informuje zpravodaj.

Za ním je okresní město a okolní vesnice s hodnotou 8,5 % a nejlépe si už dlouhodobě vede Slavkovsko, kde je na dlažbě ani ne 7 % obyvatel. V každé z těchto částí Vyškovska nezaměstnaných přibylo. Z celkového počtu uchazečů vyškovský úřad práce dal v červenci podporu v nezaměstnanosti zhruba šestnácti stovkám uchazečů, což činí 43,8 %.