Dokončený má být začátkem listopadu. Náklady na stavbu bez výrobních technologií dosáhnou dvou set milionů korun. Společnost Rompa je producent plastových výrobků. Pro Vyškov se rozhodla díky dobře fungujícímu podniku GM , ve kterém je od roku 2005 většinovým vlastníkem. „Cílem nového závodu je rozšířit výrobní kapacity a umožnit efektivnější výrobu plastových výrobků. Nový závod nabízí obrovský potenciál růstu a posílí naši pozici na trhu,“ řekl ředitel českého závodu firmy GM Arno Morssinkhof.

Pozitivní roli při rozhodování o investici sehrála v případě Rompy i dobrá spolupráce s městem a kvalifikovaní zaměstnanci. Podle starosty Vyškova Petra Hájka město podporuje podnikání a zaměstnanost budováním průmyslových zón už od poloviny devadesátých let. „Tyto kroky rozhodně přispěly k současné nízké nezaměstnanosti v regionu a zájem ze strany investorů o průmyslové zóny potvrzuje správnost naší strategie,“ řekl Hájek.

Mezinárodní holding Rompa s výrobními závody v Nizozemsku, Číně, Spojených státech amerických a v České republice je výrobcem a dodavatelem plastových výrobků. Obrat skupiny dosáhl v roce 2007 téměř čtyřiačtyřiceti milionů eur. Společnost vyrábí širokou škálu plastových technických součástek, výlisků, krabiček nebo držáků, a to technologií vstřikování termoplastů a tepelného tvarování fólií. K nejvýznamnějším odběratelům patří firmy jako Lear Corporation, Maehler&Kaege, Siemens, Daikin, ModusLink nebo Philips. (msk)